معرفی بخش های مختلف پرتال جامع علوم انسانی:

مهمترین هدف پرتال جامع علوم انسانی که در عین حال وجه تمایز این پایگاه نسبت به پایگاه های مشابه می باشد، دسته بندی موضوعی مقالات بوده به نحوی که در این پایگاه در حوزه علوم انسانی در 15 پایگاه زیرمجموعه آن بیش از 2500 موضوع زیرمجموعه که هر کدام یک پایگاه مستقل می باشدٰ، وجود دارد.

بدین منظور در ابتدای کار 15 پایگاه زیرمجموعه پرتال تشکیل شد. هر پایگاه که یک رشته علوم انسانی می باشد نیز خود به زیرمجموعه هایش تقسیم گردید. برای دسترسی به این بخش کافیست روی عنوان پایگاه مورد نظر که لیست آن در صفحه اصلی و تمام صفحات پرتال وجود دارد کلیک کنند تا با ورود به صفحه آن پایگاه در قسمت سمت راست منوی زیرمجموعه آن پایگاه که ساختار چندسطحی می باشد نمایش داده شود.

با کلیک بر روی موضوع مورد نظر کلیه داده های علمی موجود در پرتال در رابطه با آن موضوع نمایش داده می شود.

منوی اصلی سایت

قسمت مقالات:
در قسمت مقالات با انتخاب نوع داده علمی شامل (مقاله، پایان نامه، نمایه کتاب و ...) و همچنین رشته مورد نظر به کلیه اطلاعات علمی موجود در پرتال در آن حوزه و رشته دسترسی خواهید داشت.

قسمت پایگاه ها:
این قسمت شامل لیستی از پایگاه های حاوی مقالات علمی می باشد که به صورت دسته بندی موضوعی ارائه شده است.

قسمت مجلات:
در صورتی که مایل به دسترسی به عناوین مقالات از طریق نشریه مورد نظر خود باشید می توانید با ورود به این قسمت هم از طریق نام نشریه و هم از طریق موضوع مورد نظر به مقالات نشریه دسترسی یابید.

قسمت جستجو:
از این قسمت می توانید در عناوین و چکیده داده های علمی موجود در پرتال جامع علوم انسانی به جستجو پرداخته و داده علمی مورد نظر خود را پیابید.

قسمت صاحبان آثار:
در این قسمت می توانید در بین نویسندگان، مترجمان و ... که پدیدآورنده یک داده علمی می باشند به جستجو پرداخته و به کلیه داده های علمی منتشر شده صاحب اثر مورد نظر خود در پرتال جامع علوم انسانی دسترسی یابید. همچنین در این قسمت می توانید در بین ناشران کتب علمی کشور مجموعه آثار ناشر مورد نظرتان را مشاهده کنید.